Gala KSW 62 w TVK SM!

Ten konflikt przez lata narastał za kulisami i w mediach społecznościowych. Teraz czas rozwiązać go w klatce. W walce wieczoru gali KSW 62 naprzeciw siebie staną Szymon Kołecki i Akop Szostak. Ponadto 17 lipca fani zobaczą między innymi rewanżowy bój Andrzeja Grzebyka z Mariusem Žaromskisem, a także pojedynek Michała Michalskiego z Adrianem Bartosińskim, który zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących starć roku.


KSW 62 - KARTA WALK:

Walka wieczoru
  • 93 kg/205 lb: Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Karta główna
  • 77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk vs Marius Žaromskis
  • 77,1 kg/170 lb: Michał Michalski vs Adrian Bartosiński
  • 120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara vs Vladimir Tok
  • 70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński vs Sebastian Rajewski
  • 61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło vs Bruno Augusto dos Santos
  • 65,8 kg/145 lb: Lom Ali-Eskiev vs Gilber Ordoñez
  • 83,9 kg/185 lb: Marcin Krakowiak vs vs Borys Borkowski
  • 61,2 kg/135 lb: Lemmy Krušič vs David Martinik

Start: sobota, 17 lipca, godz. 20:00

Wszystkie walki będzie można obejrzeć w jakości HD na kanale 998 dekodera.

Cena dostępu do gali w systemie PPV wynosi 39,90 zł z VAT.

Chętnych zapraszamy do Biura Obsługi Abonenta przy ul. Piotra Skargi 1.ZAWODNICY

Szymon Kołecki kroczy w KSW od zwycięstwa do zwycięstwa. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów pokonał do tej pory trzech rywali, a dwa starcia zakończył przed czasem. 39-latek wypunktował Martina Zawadę, odprawił ciosami Damiana Janikowskiego i zwyciężył z Mariuszem Pudzianowskim na skutek kontuzji zawodnika z Białej Rawskiej. W całej karierze Kołecki wygrał 9 pojedynków, a 8 z nich kończył przez nokaut. Akop Szostak wejdzie do klatki KSW po jednym starciu stoczonym poza organizacją. 32-latek na gali EFM Show pokonał przez nokaut w trzeciej odsłonie Radosława Słodkiewicza. Fani KSW mieli okazję zobaczyć reprezentanta WCA Fight Team na galach KSW 49 i KSW 45. Warszawianin ma na koncie 4 zwycięskie walki, z których 3 wygrywał przez nokaut.

Andrzej Grzebyk i Marius Žaromskis dokończą historię, która rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku. Na gali KSW 56 Polak już w jednej z pierwszych akcji złamał kość piszczelową, ale mimo to nie poddał walki i starał się kontynuować starcie. Mimo prowadzenia heroicznego boju Polaka z kontuzją i rywalem pod koniec pierwszej odsłony sędzia przerwał pojedynek i ogłosił zwycięstwo Litwina. 30-latek z Tarnowa przed pojedynkiem z Žaromskisem dorobił się imponującej passy dziewięciu wygranych, z czego aż osiem pojedynków kończył przez nokauty. Marius Žaromskis w swojej bogatej karierze walczył między innymi dla organizacji Cage Rage, Strikeforce, Bellator MMA i DREAM. W tej ostatniej Litwin wygrał Grand Prix i sięgnął po pierwszy w historii tej organizacji pas kategorii półśredniej. Aż 14 przeciwników Žaromskisa skończyło starcie na deskach.

Ulubieniec fanów i jeden z najbardziej efektownie walczących zawodników KSW, Michał Michalski zmierzy się z niepokonanym Adrianem Bartosińskim. Wrocławianin wejdzie do klatki po serii trzech wygranych przez nokaut z Savo Laziciem, Albertem Odzimkowskim i Aleksandarem Rakasem. Adrian Bartosiński zadebiutował w okrągłej klatce KSW podczas KSW 59, kiedy to zmierzył się Lionelem Padillą. Po zaciętym boju Polak skończył Hiszpana pod koniec trzeciej rundy. „Bartos” może być znany kibicom między innymi z występu w reality show „Tylko Jeden”. Reprezentant Octopus Łódź wygrał w programie dwa starcia z Kamilem Dołgowskim oraz Piotrem Walawskim, ale kontuzja uniemożliwiła mu pojawienie się w starciu finałowym z Tomaszem Romanowskim. Do tej pory Łodzianin wygrał wszystkie zawodowe starcia, a aż osiem kończył nokautami.

Na gali KSW 62 dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych polskich kickbokserów w formule MMA. Tomasz Sarara spotka się z ostatnim rywalem, który pokonał go w ringu, Vladimirem Tokiem. Sarara przez ponad 10 lat z sukcesami rywalizował w ringach kickbokserskich. Podopieczny legendarnego Ernesto Hoosta wygrał 42 starcia, z których 16 kończył przez nokaut. Polak ma na koncie między innymi tytuły amatorskiego i zawodowego mistrza Polski w różnych formułach oraz pasy mistrzowskie organizacji FEN, DSF i Celtic Gladiator. Rywalem Polaka będzie ostatni zawodnik, który znalazł na niego sposób w ringu. Vladimir Tok spotkał się z Sararą w lipcu 2012 roku i zwyciężył po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Mieszkający w Niemczech zawodnik ma na koncie niemal 100 walk, z których wygrał 87, a 37 kończył przed czasem. Reprezentant UFD Gym sięgał także po pasy mistrzowskie organizacji King of Kings, It’s Fight Time i CWS.

W starciu doświadczenia z młodością były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński zmierzy się z Sebastianem Rajewskim. „Kornik” ma na koncie już 20 starć w białym ringu i okrągłej klatce KSW. Były mistrz kategorii piórkowej oraz pretendent do pasa wagi lekkiej wygrywał między innymi z Maciejem Jewtuszką, Anzorem Azhievem, Łukaszem Chlewickim i Kleberem Koike. Sebastian Rajewski do tej pory stoczył dopiero trzy pojedynki w klatce KSW, ale zaznaczył swoją obecność już od debiutu. Przed startami w KSW Rajewski zasłynął serią trzech nokautów wysokim kopnięciem, z których jeden był nominowany w plebiscycie na najlepsze skończenie 2020 roku w naszym kraju.

Paweł Polityło zmierzy się z młodym i obiecującym Brazylijczykiem, Bruno Augusto dos Santosem. „Polski Orzeł” to jeden z zawodników, których można by nazwać wychowankiem organizacji KSW. 29-latek rozpoczął zawodową karierę od starcia na gali KSW 40. Polityło w okrągłej klatce wygrywał na punkty z Bogdanem Barbu i Davidem Martinikiem oraz nokautował Dawida Gralkę. Bruno Santos również rozpoczął swoją karierę w KSW od pojedynku z Raciciem, ale dla Brazylijczyka było to od razu starcie o pas. Zaledwie 22-letni reprezentant Kraju Kawy zaprezentował się bardzo dobrze na tle mistrza, mimo że musiał uznać jego wyższość. Wcześniej „Gafanhoto” zanotował serię 4 wygranych.

W walce dwóch debiutujących w KSW zawodników naprzeciw siebie staną Niemiec i Kolumbijczyk. Na KSW 62 w klatce spotkają się Lom-Ali Eskiev (17-5, 8 KO, 2 Sub) oraz Gilber Ordoñez (10-2, 6 KO). Pojedynek, do którego dojdzie 17 lipca, odbędzie się w limicie kategorii piórkowej. Lom-Ali Eskiev to jeden z czołowych zawodników kategorii piórkowej na Starym Kontynencie. 29-latek toczył boje między innymi dla organizacji ACA, Superior FC czy GMC i 17 razy opuszczał pole walki z rękami uniesionymi w górę. Reprezentant UFD Gym zadebiutuje w KSW po serii dwóch wygranych starć przez nokaut w pierwszej rundzie, a w całej karierze dziesięciokrotnie kończył walki przed czasem. Gilber Ordoñez będzie pierwszym Kolumbijczykiem, który postawi stopę w klatce KSW. 29-latek pochodzący z San Juan de Pasto nie miał również jeszcze okazji walczyć w Europie. Trenujący aktualnie w klubie Uniq Fight Club zawodnik ma na koncie 10 zwycięstw i tytuł mistrzowski organizacji Striker Fighting Championship. Ordoñez pojawi się na KSW 62 po dwóch wygranych pojedynkach z rzędu.

W jednej z otwierających galę również dojdzie do starcia młodości z doświadczeniem. Naprzeciw siebie staną Lemmy Krušič oraz David Martinik. Słoweniec toczy boje w ringach i klatkach już od ponad dziesięciu lat. Słoweniec ma na koncie 20 zwycięskich starć, z czego 12 kończył przed czasem. Dawid Martinik to przedstawiciel młodego pokolenia zawodników w KSW. Zaledwie 23-letni Czech po raz pierwszy w klatce KSW pojawił się w styczniu tego roku, kiedy to zmierzył się z Pawłem Polityłą na gali KSW 58.

KSW62